Пам’ятки Львова: основні відомості

Пам’ятки Львова завжди виділялися своєю оригінальністю та привабливістю. Собори, костели, театри, замки – все це є візитною карткою культурної столиці України.
Що ж подивитися у Львові?
На високому пагорбі, який підноситься над старою частиною міста, в давні часи розташовувався високий замок – могутня оборонна споруда, від якої до сьогодні зберігся тільки фрагмент стіни. В даний час замкову гору туристи використовують в якості оглядового майданчика, адже звідси відкривається захоплююча панорама старої частини Львова з височенними дзвіницями костелів і церков, а з іншого боку можна розрізнити вже сучасні львівські житлові квартали.

Серед пам’яток Львова особливе місце займають монументи двом поетам – Тарасу Шевченку і поляку Адаму Міцкевичу. До визначних пам’яток Львова також відноситься і споруда Національного оперного театру імені Крушельницької, зведена в 1900 році і відреставрована в 1984 році. Інтер’єр цього театру увінчаний бюстами відомих письменників, поетів і композиторів. Серцем старої частини міста вважається площа Ринок. Тут же знаходиться і стара Ратуша, яка є безмовним свідком всіляких історичних подій на території Львова, а також 44 кам’яних споруди, збудовані в різних стилях – бароко, ампір і ренесанс. Ці будинки споруджені на місці готичних середньовічних будівель, на їх старих фундаментах, але підвали збереглися від колишніх споруд.

Цікавими є й сакральні будівлі Львова, якими наповнена практично вся стара частина міста і які свідчать про релігійну толерантність, адже поряд розташовані єврейська синагога, вірменська церква, уніатські, католицькі та православні храми. Шедеврами сакральної архітектури є і церква Святого Миколая, збудована у 13-му сторіччі, і Успенська церква 16-го століття з каплицею Всіх Святих, і собор Святого Юра, і Латинський Кафедральний собор, який втратив під час реставрації багато елементів готики і увінчаний новими елементами стилю бароко. Також до пам’ятників архітектури відносять і інші релігійні споруди – церква Петра і Павла, каплиця Кампіанів, каплиця Боїмів, Костел Іоанна Хрестителя, Костел Святого Мартіна, церква Преображення Господнього, Костьол єзуїтів, Бернардинський монастир, Домініканський собор, Вірменський кафедральний собор.

До визначних пам’яток Львова також відносяться палац Потоцьких, що давно став музеєм, і Будинок учених, і палац Любомирських, і музей-аптека, і Музей пива. Всі музеї і пам’ятки Львова з давньою історією перелічити неможливо – сюди необхідно приїхати, і крок за кроком оглядати всі його куточки. Адже Львів – культурна столиця України.

Що стосується львівської області, то на її території знаходиться цілий ряд середньовічних замків, до яких відносяться Замок Старе Село, Підгорецький замок, Свірж, Олеський замок. Цікаві також невеликі міста львівської області зі збереженою давньою забудовою – Жовква, Бібрка, Белз, Мостиська та Турка. Наприклад, Жовква, заснована магнатом Станіславом Жолквським в 1597 році, зберегла багато архітектурних пам’ятників – міську ратушу, старовинний замок, Глинські ворота, костел Святого Лаврентія, Костьол ордена Домініканців, старовинну синагогу, ансамбль монастиря василіанам.

Переконайтеся самі. Львів зачаровує.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *